Kurs e-learningowy

Zespół Fundacji Między Uszami stworzył dla Ciebie jedyny w swoim rodzaju kurs e-learningowy na temat Kultury Głuchych. Pracowaliśmy nad nim od lipca do listopada 2020 r. dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Ten bezpłatny kurs jest skierowany zarówno do osób niesłyszących, jak i słyszących. Zapoznaj się z informacjami o kursie, a następnie zapraszamy do jego przerobienia lekcja po lekcji ;)

CELE KURSU

 

 

ODBIORCY KURSU

 

 

LOGOWANIE DO KURSU

 

Kurs został zamieszczony na platformie Moodle pod adresem: https://platforma.miedzyuszami.pl

Oferujemy Ci pełną elastyczność, możesz go przejść od początku do końca lub przerobić tylko wybrane fragmenty. W tym celu musisz zarejestrować się na platformie e-learningowej Fundacji Między Uszami. 

Wystarczy wymyślić nazwię użytkownika i hasło, wpisać swój mail, imię i nazwisko (imię i nazwisko będzie potrzebne do certyfikatu na zakończenie kursu).

Na wpisany mail przyjdzie wiadomość z linkiem aktywacyjnym...

... który przeniesie Cię znów do Panelu, gdzie po kliknięciu przycisku "Zapisz mnie", otrzymasz dostęp do kursu.

System będzie sprawdzać Twoją wiedzę za pomocą quizów na koniec każdego modułu i zapisywać Twoje wyniki. Jeśli przejdziesz wszystkie lekcje i quizy, na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

 

ZAKRES MERYTORYCZNY KURSU

 

Treści w kursie przekazywane są za pomocą tekstu pisanego i filmów z lektorem PJM. Filmy te wzbogacone są o zdjęcia i grafiki ilustrujące omawiane fragmenty, mają możliwość włączenia napisów, zmiany szybkości transferu i udostępniania. Do kursu stworzono ponad 40 filmów, każdy z nich trwa od 1 do 2,5 minut. Łącznie wszystkie filmy w PJM do kursu trwają ok. 65 minut. Kurs został podzielony na następujące Moduły i Lekcje:

 

Moduł 1. Historia Kultury Głuchych

 

 

Przykładowa lekcja:

 

Moduł 2. Współczesność Kultury Głuchych

 

 

Przykładowa lekcja:

 

 

Moduł 3. Charakterystyka głuchoty i zasady komunikacji z głuchymi

 

 

Przykładowa lekcja:

 

WYWIADY

 

W ramach projektu powstały 4 wywiady ze znanymi osobami w środowisku głuchych, które opowiedziały o różnych aspektach KG. Powstało łącznie ponad 60 min. wywiadów, które trwają ok. 15-18 minut. Każdy z nich został poddany transkrypcji i umieszczony na stronie projektu oraz YouTube Fundacji wraz z tłumaczeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z wywiadów składa się z następujących pytań:

 

 

PROMOCJA KURSU NA FACEBOOKU

 

Wszystkie posty związane z kursem, które opublikowaliśmy na FB Między Uszami oznaczyliśmy następującymi hashtagami: #KulturaGłuchychWczorajiDziś #Kulturawsieci #Elearning #KursOnline #Głusi – Poszukaj, może znajdziesz coś ciekawego ;)

 

By dotrzeć do większej ilości internautów, stworzyliśmy wydarzenie trwające od 15.12.2020 do 29.12.2020 r. https://fb.me/e/4FT3mJkvU - Zaproś swoich znajomych i śledź posty!

 

ZESPÓŁ

 

Ten projekt stworzyły następujące osoby:

 

 

FINANSOWANIE